2 marca 2024

Lampa solna – niecodzienna ozdoba mieszkania

Znajdź lampy solne

Nieduże ozdoby z minerałów i kamienia od dziesięcioleci zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z przeróżnych wypraw po Polsce, a czasami kupujemy pod wpływem impulsu, ponieważ pasują do stylu, w jakim zaaranżowane jest wnętrze. Sporadycznie jednakże są to przedmioty funkcjonalne – w większości wypadków służą jako pospolite dekoracje. Minerałem, z którego można jednakże wyprodukować przedmioty stosowane każdego dnia, jest sól kamienna. Produkuje się z niej przede wszystkim lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są unikalne

Lampy solne ładnie się prezentują i łatwo dostosujemy je do aranżacji wnętrza, bo występują w 3 kolorach (białym, różowym, szarym) i w wielu ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest unikatowa, bo nie ma brył soli o jednakowych kształtach i strukturze krystalizacji. Wyjątkowo popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się naturalną, nie polerowaną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy zajmujący się sporządzaniem takich lamp, nadają im regularne formy, m.in. piramidy albo kuli.

Skąd bierze się powodzenie lamp solnych?

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne wywierają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przede wszystkim właściwość jonizacji powietrza, to znaczy wyzwalania ujemnych jonów, równoważących te wyzwalane przez wszędobylskie przyrządy elektroniczne. Ujemne jony polepszają jakość powietrza oraz pomagają w swobodnym oddychaniu m.in. osobom borykającym się z astmą bądź alergią. Blask, jaki dają tego rodzaju lampy, jest kojący i subtelny, stąd rekomenduje się nabycie ich osobom cierpiącym na bezsenność lub stres, bowiem przy nich można łatwiej się uspokoić. Ale z brył soli nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Wykonuje się z nich też prześliczne świeczniki i pojemniki na biżuterię, a płaskie bloki z soli używa się w gastronomii, jak również aranżacji domów.

Siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]