2 marca 2024

Lampy solne – cechy lecznicze

Sprawdź, gdzie zamówić lampę solną naturalną, wejdź na https://ogrodysolne.pl/pl/c/Lampy-solne/16.

Lampy solne w ostatnich czasach zdobyły dużą popularność. Trzeba przyznać, że są niesłychanie estetycznym dodatkiem do wnętrz mieszkalnych, zapewniającym nastrojową atmosferę. Jakkolwiek czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych ma prawo przynosić także korzyści zdrowotne?

Czym są lampy solne

Lampy solne to nie wyłącznie ładne dekoracje mieszkalnych wnętrz, ale również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są skonstruowane z brył soli, wydobytych z kopalni, a następnie wydrążonych, by pomieścić wewnątrz żarówkę. Z reguły bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy tak właściwie lampa jest włączona, nadaje ciepłe, delikatne światło, komponując sympatyczną atmosferę w pomieszczeniu.

Zasada działania lamp solnych

Funkcjonowanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła emitowanego przez lampę, jony ujemne są wyzwalane do otoczenia. Właśnie dlatego lampy solne nazywane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy bakterie. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, destylując jednocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery może przynieść ulgę ludziom cierpiącym na alergie lub ewentualnie problemy z układem oddechowym.

Lampa solna – właściwości zdrowotne

Wśród korzyści z korzystania z lamp solnych z reguły wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – oczyszczone powietrze ma prawo przynieść ulgę osobom z problemami alergicznymi, astmą lub innymi chorobami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, przekazywane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, sprzyjając relaksowi i redukcji stresu, poprawa koncentracji – twierdzi się, iż jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy uważają, że jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, inaczej zanieczyszczeń produkowanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie wyłącznie popularne dodatki do wnętrz, ale również potencjalne źródło wigoru i właściwego humoru.

Siedziba:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]