21 kwietnia 2024

Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Jeśli szukasz listwy podłogowej, koniecznie sprawdź www.balticwood.pl/oferta/listwy.

Wydają się mało ważnym detalem, jednak ich charakter ma duży wpływ na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają schludne poprowadzenie przewodów oraz chronią dolne partie ściany przed poplamieniem i uszkodzeniem, co jest ważne szczególnie w pomieszczeniach, w których poruszamy się w obuwiu. To na pewno wystarczający argument, żeby nie lekceważyć ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC albo MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i świetnie komponuje się ze stylowymi dodatkami czy meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z niewielkim budżetem dobrym wyborem będą zaś listwy podłogowe wykonane z MDF bądź PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i one mogą być wytworzone zarówno z drewna, jak i innych tworzyw. Współczesne listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, jeśli nabędziemy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]