21 kwietnia 2024

Maseczki, czepki clip, czapki – robocza odzież ochronna

Potrzebujesz maseczek jednorazowych? Odwiedź ten adres.

Zachowanie wysokich norm bezpieczeństwa w toku wytwarzania artykułów przeznaczonych do spożywania wymaga, by załoga linii produkcyjnych nosiła stosowny ubiór ochronny, który uniemożliwia przedostanie się drobinek ciał obcych do wytwarzanych wyrobów. Jednym z ważnych elementów tego rodzaju ubrań roboczych są czepki oraz maseczki higieniczne, zakrywające głowę pracowników.

Z czego wykonuje się kominiarki i czepki ochronne?

Kluczowym zadaniem produktów zakrywających głowę członków kadry zakładu, jest zapobieganie dostaniu się pojedynczych włosków do produkowanych artykułów spożywczych. Właściciele przedsiębiorstw produkcyjnych wyposażają swoich pracowników w rozmaite nakrycia na twarz oraz włosy. Okrycia te wykonywane są zwykle z polipropylenu, czyli PP, który wyróżnia się odpowiednią przepuszczalnością powietrza, a jednocześnie może być szeroko stosowany w sektorze spożywczym, także do produkcji opakowań. Z tego tworzywa sztucznego produkuje się m.in. kominiarki osłaniające nieomal całą głowę oraz czepki ochronne. Te pierwsze można nabyć również jako model z maseczką zasłaniającą nos oraz usta osoby. Polipropylen można barwić, wobec tego czepki i kominiarki ochronne z niego wykonywane, można kupić w rozmaitych kolorach, co niewątpliwie docenią właściciele firm, którym zależy na spójności wizerunkowej marki. Natomiast czapki ochronne (w tym te z daszkiem) produkowane są z przędzy akrylowej i bawełny.

Ochrona głowy to też osłona twarzy – maski jednorazowe

Maseczki tworzą kolejną osłonę podczas produkcji. Niwelują one ryzyko przeniknięcia do artykułów spożywczych drobinek śliny. Maski osłaniające twarz to wyroby jednokrotnego użytku. One także wytwarzane są z włókniny polipropylenowej, która jest hipoalergiczna, nadzwyczaj lekka oraz niepyląca. Zależnie od wymogów, w przemyśle spożywczym stosuje się jedno-, dwu- bądź trzywarstwowe maski ochronne. Dla mężczyzn posiadających zarost dostępne są z kolei specjalne maseczki zakrywające kompletnie żuchwę, które sięgają powyżej górnej wargi.

Siedziba:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]