5 grudnia 2023

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kombinezonu na motor?

Jeśli szukasz kombinezonu na motor, koniecznie odwiedź tę stronę.

Korzystanie z motoru łączy się nie tylko z pewnym ryzykiem, ale nierzadko również z odczuwalnym dyskomfortem. By zmniejszyć negatywny wpływ poniektórych czynników na zadowolenie z jazdy, konieczne jest wyposażenie się w odpowiedni ubiór. Kombinezon na motor czy też specjalne spodnie w komplecie z kurtką powstrzymają odczuwanie pędu powietrza, a także podczas potencjalnego wypadku z pewnością zminimalizują prawdopodobieństwo doznania przeróżnego typu kontuzji. Tak jednakże będzie tylko wtedy, gdy wybierzemy dobry ich model. Co warto więc wybrać? Co będzie najlepszym rozwiązaniem – model jedno- czy dwuczęściowy? Jaki materiał wybrać? Na te pytania odpowiadamy w tym wpisie.

Dla kogo jednoczęściowy kombinezon na motor?

Jednoczęściowe kombinezony na motor preferują głównie biorący udział w wyścigach sportowych, doświadczeni motocykliści, oraz osoby z rzadka podróżujące na wielokilometrowych trasach bez długich przystanków. Dają one maksymalny stopień bezpieczeństwa w razie „położenia” maszyny. Niestety wiąże się z tym zmniejszenie komfortu ich nakładania, ale i przemieszczania się w nim pieszo, m.in. załatwianie w nim potrzeb fizjologicznych bywa niezwykle kłopotliwe. Dlatego motocykliści, nie jeżdżący w zawodach, śmiało powinni postawić na dwuczęściowy kombinezon na motocykl. Zapewnia on należytą w większości przypadków protekcję, a przy tym można go łatwo zakładać i ściągać.

Kombinezon na motocykl – liczy się nie tylko jego typ

Budowa kombinezonu motocyklowego to jakkolwiek nie wszystko, co wypada wziąć pod uwagę nabywając jeden z nich. Równie ważny jest surowiec, z którego został on wytworzony. Tu można wybierać przeważnie odpowiednie tekstylia i skórę. Kombinezony ze skóry zapewniają mają względnie mały potencjał wentylacji, ale bardzo dobrze zabezpieczają w takcie upadku. Wypada natomiast zaakcentować, że coraz więcej tekstyliów – na przykład kevlar – pod tym względem sprawdzają się jednakowo dobrze, a jednocześnie dają lepszą wentylację.

Siedziba:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]