2 marca 2024

Naturalne maski do włosów – skład i działanie

Dowiedz się więcej o naturalnych maskach do włosów na https://houseofbeauty.com.pl/c/69-maski-do-wlosow.

Nasze włosy narażone są na szereg destruktywnych czynników. Na ich kondycję negatywnie oddziałują między innymi częste zjawiska atmosferyczne – silny wiatr, słońce lub ekstremalne temperatury. Równie szkodliwe może okazać się zasypianie z wilgotnymi włosami, farbowanie, korzystanie z nieodpowiednich kosmetyków lub stylizacja przy pomocy suszarki bądź prostownicy. To sprawia, że włosy potrzebują permanentnej pielęgnacji. O ile zniszczenia nie są znaczne, możemy w tym celu zastosować odżywkę. W szeregu przypadków jednak ten kosmetyk może okazać się nieskuteczny.

Maski nawilżające do włosów a odżywki – co je różni

Naturalne maski do włosów regenerują bardziej intensywnie aniżeli typowe odżywki. Zdecydowanie lepiej również chronią włosy. Styliści często porównują je do „jedzenia” dla włosów – są źródłem składników odżywczych, które pozwalają na odbudowę nawet bardzo wyniszczonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek metodą nakładania – trzeba je pozostawić na włosach dłużej. Aby przeniknęły w głąb komórek włosów oraz skóry, trzeba je wypłukać dopiero po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich silne działanie, najlepiej używać ich nie częściej niż raz w tygodniu.

Maski nawilżające do włosów – co zawierają?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów posiadają więcej substancji odpowiedzialnych za polepszenie kondycji włosów. Zależnie od przeznaczenia danego kosmetyku, poszczególne komponenty mogą być skompilowane tak, żeby chronić włosy przed szkodliwymi czynnikami (np. promieniowaniem UV) lub by je zregenerować. W tym celu wykorzystuje się takie substancje jak różnego rodzaju olejki, silikony, a także keratyna. Naturalne maski do włosów mają w sobie oprócz tego wyciągi roślinne (m.in. z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]