21 kwietnia 2024

Nie psuj pięknych wnętrz roletami. Zamontuj shuttersy w oknach

Więcej o okiennicach wewnętrznych shutters na skyshutters.pl.

Projektując aranżację domu, na ogół nie poświęca się zbyt wiele uwagi ozdobie okien. Przeważnie decyzja pada na klasyczne rozwiązanie, to znaczy zasłony oraz firanki, które czasami zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze inne mniej rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne typu shutters.

Na okna, ale też na drzwi szafy – wykorzystanie shuttersów

Główną cechą shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tych okiennicach dekoracyjnych ruszają się i można łatwo je ułożyć pod rozmaitymi kątami, w zależności od fantazji domowników. Producenci wykonują je z PCV, płyt pilśniowych, a także z drewna. Shuttersy montuje się najczęściej na oknach, jednak doskonale sprawdzają się też na drzwiach szafy. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda element okna, który w naszym budownictwie widuje się wciąż okazjonalnie, ale gros z nas na pewno widziało je w telewizji bądź w kinie, gdyż te okiennice są często używane na terenach z cieplejszym klimatem, a więc w USA i w Australii.

Ozdobne okiennice shutters – sterowanie ustawieniem lameli bez stosowania łańcuszków

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko znakomicie wyglądają, ale mają też zastosowanie. Dzięki nim można w pasywny sposób kontrolować użycie energii słonecznej: w upalne miesiące powstrzymywać kumulowanie się ciepła w domu, a w zimne – zapobiegać jego stracie. Okiennice wewnętrzne pasują do przeróżnych stylów aranżacyjnych i można zainstalować je na przeważającej większości okien. Produkuje i montuje się je na zlecenie, co powoduje, że są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład żaluzje. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom bardzo atrakcyjny wygląd, zatem wpływają na podwyższenie wartości domu. Wypada również uwydatnić, że shuttersy są regulowane bez użycia sznurów, co właściciele psotliwych zwierząt oraz rodzice dzieci, które zerwać dyndające żyłki, uznają na pewno za duży atut.

Siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]