5 grudnia 2023
buty na motocykl

Rodzaje butów motocyklowych

Obuwie motocyklowe, tak jak i inne części odzieży dla kierowców jednośladów, świetnie się prezentują i z pewnością niejedna osoba chciałaby je mieć ze względu na sam ich wygląd. Jednak ich podstawowymi zadaniami są podwyższenie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad jednośladem oraz zagwarantowanie ochrony stopy oraz goleni podczas ewentualnego wypadku.

Jakie buty motocyklowe na jazdę sportową, a jakie po mieście?

Nie tylko początkujący kierowcy, ale także osoby od jakiegoś czasu zafascynowane jazdą na jednośladach, miewają trudność z tym, które buty na motor będą dla nich najlepsze. W sklepach z odzieżą i dodatkami dla motocyklistów znajdziemy kilka typów butów. To m.in.:
1. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające wyłącznie do kostki, które są świetne na spokojną, nie za jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie zagrożenie udziału w wypadku jest zdecydowanie mniejsze, wobec tego osłona stopy nie jest tu najważniejsza. Ich zaletą jest z kolei wyjątkowy komfort, dzięki czemu podobnie dobrze sprawdzą się również wtedy, gdy nie jedziemy na motorze bądź skuterze.
2. Buty crossowe czyli sportowe buty zaprojektowane do jazdy na torach wyścigowych, autostradach i do jazdy ekstremalnej, gdzie prawdopodobieństwo urazów i wypadków jest zdecydowanie większe. Buty na motocykl tego typu posiadają stosowne zabezpieczenia minimalizujące niebezpieczeństwo przetarć skóry i złamania kości goleni bądź stopy. Te buty są wysokie, sztywne i ciężko się w nich przemieszczać bez motocykla.
3. Buty szosowo-turystyczne przeznaczone do jazdy turystycznej, czyli na dłuższych dystansach. Sięgają ponad kostkę, w wielu przypadkach do połowy łydki i wyprodukowane są z materiałów zabezpieczających stopę przed wilgotnością.

Wybieraj buty na motocykl cenionych firm

Kupując obuwie motocyklowe należy w pierwszej kolejności określić, jakie jest ich ogólne zastosowanie – wykorzystanie butów miejskich do ekstremalnej jazdy może skończyć się dotkliwymi urazami w razie rozbicia motocykla, z kolei buty crossowe noszone tylko do jazdy po mieście, będą może prezentowały się przebojowo, ale kierowca nie będzie odczuwał w nich komfortu. Funkcją obuwia motocyklowego, notabene jak pozostałych części ubrań dla motocyklisty, jest podwyższenie bezpieczeństwa jazdy oraz ochrona zdrowia kierowcy, toteż jakość wykonania i użytych w nim surowców jest nadzwyczaj ważna. Kupujmy zatem buty motocyklowe cenionych marek. W razie problemów z doborem butów powinno się zawsze skorzystać z wskazówki bardziej wykwalifikowanego kierowcy lub zapytać o nią sprzedawcę sklepu, w którym chcemy zrealizować zakup butów.

Siedziba:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]