2 marca 2024

Shuttersy w sypialni i w salonie – kontroluj światło i temperaturę

Sprawdź shuttersy w sypialni na skyshutters.pl.

Szutersy (shutters), czyli dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się zazwyczaj z aranżacją wnętrz w stylu afrykańskim lub południowoamerykańskim. Ale ten moduł zabezpieczenia okiennic można użyć również w naszych domach – jest to bardzo wytrzymałe, a jednocześnie doskonale wyglądające rozwiązanie, które w licznych sytuacjach zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości promieni słonecznych wnikających do wnętrza

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie lub w pokoju dziennym, będą wypełniały dwie funkcje – praktyczną i dekoracyjną. Okiennice wewnętrzne dostrzegalnie podnoszą walory estetyczne salonu. Ich lamele są grubsze, co sprawia, że rewelacyjnie uzupełniają wygląd większości okien. Walory estetyczne są istotne, bowiem to w salonie podejmuje się gości oraz przebywa się w nim sporą część dnia. Z tego powodu powinno się zadbać, aby ten pokój nie tylko efektowny, ale równocześnie wygodny. Swoboda ustawienia stopnia pochylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza, co pozwala np. na lekkie jego ściemnienie, gdy pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub całkowite jego przyciemnienie, jeśli pragniemy zobaczyć film.

Shuttersy w sypialni – znakomita bariera przed dźwiękami z zewnątrz

Swoboda regulacji dostępu promieni słonecznych do pokoju jest bez wątpienia najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednakże również z innego powodu – za ich sprawą da się efektywnie korygować temperaturę pokoju, która w znacznym stopniu oddziałuje na nasz zdrowy sen. Dzięki shuttersom latem łatwiej jest utrzymać niższą temperaturę w sypialni, a w trakcie zimy o wiele dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Oprócz tego takie okiennice skuteczniej odgradzają od zgiełku z zewnątrz. Shuttersy to również wspaniałe rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Na ich lamelach osadza się mniej cząsteczek kurzu niż w zagięciach firan, a ich konserwacja jest niezmiernie prosta i trwa wręcz parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się też w pokoju dziecięcym, w kuchni oraz w łazience.

Siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]