2 marca 2024

Sól himalajska – właściwości oraz wykorzystanie

Zaprzestań bezskutecznych poszukiwań! Sól himalajska sklep odnajdziesz w tym miejscu.

Sól himalajska już od wielu lat gości w naszych domach. Czy zdajesz sobie sprawę z tego jednak, iż ma ona szersze zastosowanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska oraz w jaki sposób możesz ją wykorzystać.

Sól himalajska – charakterystyka i pochodzenie

Sól himalajska uważana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z rewiru Pendżab położonego w Pakistanie. Charakteryzuje się pięknym różowym kolorem, jaki pochodzi od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez lub potas. To właśnie nadzwyczajny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nieprzeciętny smak i wygląd.

Sól himalajska – właściwości

Sól himalajska obejmuje kilkadziesiąt przeróżnych minerałów i elementów śladowych, co sprawia, że jest w dużej mierze bardziej odżywcza aniżeli standardowa sól kuchenna. W jakich problemach może pomóc? Uregulowanie ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej ma prawo pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspomaganie układu trawiennego: co poniektórzy twierdzą, iż sól himalajska może wspierać trawienie przez stymulowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zmniejszenie zmęczenia oraz stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, w głównej mierze magnez, są w stanie pomagać w redukcji stresu oraz zmęczenia. Co więcej sól himalajska jest znana z atrybutów jonizujących, co oznacza, że może pomagać w oczyszczaniu powietrza poprzez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu wykorzystuje się ją do produkcji lamp i żyrandoli solnych.

Sól himalajska – nie jedynie do kuchni

Często okazuje się, iż sól himalajska to nie wyłącznie kuchenna przyprawa, choć to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Oprócz tego, używana jest do: Kąpieli solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli ma możliwość przynieść rozluźniające doświadczenie, jednocześnie nawilżając skórę i dostarczając wartościowych minerałów. Przepłukiwania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w kojeniu podrażnień oraz infekcji. Produkcji lamp i świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką czy też świeczką tealight stanowią śliczny element ozdobny, ale również mają pozytywny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości i obszerne zastosowanie, sól himalajska nazywana będzie naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Siedziba:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]