21 kwietnia 2024

Świeczniki solne i ich zdrowotne zastosowanie

Chcesz zamówić świecznik solny? Wejdź na ogrodysolne.pl/pl/c/Swieczniki-solne/18.

Lampy solne już od dziesięcioleci goszczą w naszych salonach czy sypialniach. Jakkolwiek czy wiesz, iż podobne właściwości mają także świeczniki solne, w których umieszcza się świeczki typu tealight? Są one dostępne w przeróżnych kształtach oraz kolorach i sprawdzają się świetnie zarówno w mieszkaniu, jak i salonach SPA lub beauty.

Świecznik solny – czym jest?

Świeczniki solne są produkowane z kawałków soli himalajskiej, wywodzącej się z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Ta unikalna sól charakteryzuje się różowym odcieniem, który dodaje świecznikom subtelności oraz ciepła. Każdy świecznik jest nietuzinkowy, czyli ma osobisty charakter.

Reguła działania świeczników solnych

Świeczniki solne tworzą ładny element ozdobny. Ich delikatne światło tworzy sympatyczną atmosferę, bardzo dobrą do relaksu czy romantycznej kolacji. Jakkolwiek czy wiesz, iż poprawiają także jakość powietrza w pomieszczeniu? Kiedy umieszczamy zapaloną świecę w obrębie świecznika solnego, ciepło emitowane przez płomień powoduje uwalnianie się jonizujących minerałów zawartych w soli. To zjawisko znane jako jonizacja atmosfery. Jony ujemne przyciągają cząsteczki zanieczyszczeń, takie jak pył, mikroorganizmy czy alergeny, pomagając w oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniu.

Świeczniki solne i ich właściwości lecznicze

W jaki sposób świeczniki solne są w stanie pozytywnie wpływać na nasze zdrowie? Najważniejsze są ich trzy atrybuty: Oczyszczanie atmosfery: jony ujemne wydzielane przez świeczniki poprawiają jakość powietrza w naszym środowisku. Redukcja stresu: subtelne światło świecznika solnego może pomóc w redukcji stresu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie psychiczne. Neutralizacja elektrosmogu: niektórzy wskazują także, że jonizacja usuwa zanieczyszczenia emitowane poprzez urządzenia elektryczne, czyli tzw. elektrosmog. Świeczniki solne można umieścić w rozmaitych miejscach, takich jak salon, sypialnia, toaleta lub gabinet. Należałoby jednak pamiętać, by korzystać z naturalnych, nietrujących świec, najlepiej posiadających atest PZH, przyznawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Siedziba:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]