2 marca 2024

Szukasz czegoś innego na okna? Polecamy shuttersy wewnętrzne

Dowiedz się więcej o shuttersach w oknach na https://skyshutters.pl.

Planując wystrój pomieszczenia, sporadycznie przeznacza się dużo czasu na dekorację okien. Najczęściej wybiera się standardowe aranżacje, a więc zasłony oraz firanki, które czasami zestawiane są dodatkowo z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze inne mniej znane nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne typu shutters.

Na okna, ale również na drzwi szafy – zastosowanie shuttersów

Nadrzędną cechą shuttersów (lub też po polsku – szutersów) jest to, iż lamele zamontowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych ruszają się i można ustawiać je w dowolnej pozycji, w zależności od potrzeb domowników. Producenci wykonują je z listw drewnianych, polichlorku winylu (PCV), jak również z płyt pilśniowych. Shuttersy instaluje się zwłaszcza na oknach, aczkolwiek świetnie sprawdzają się również na drzwiach garderoby. Okiennice wewnętrzne shutters to co prawda dodatek na okna, który w w Europie domach spotyka się jeszcze okazjonalnie, ale większość z nas na pewno przyjrzała się im w telewizji bądź w kinie, gdyż te okiennice są często wykorzystywane na obszarach z cieplejszym klimatem, a więc w Nowej Zelandii czy USA.

Wewnętrzne okiennice typu shutters nadają wnętrzom niezwykle atrakcyjny wygląd

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko rewelacyjnie się prezentują, lecz mają również praktyczne zastosowanie. Z ich sprawą można w pasywny sposób regulować wykorzystanie energii słonecznej: w upalne miesiące powstrzymywać kumulowanie się nadmiaru ciepła w domu, a zimą – zatrzymać je przez dłuższy czas. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i da się je zainstalować je na większości ram okiennych. Produkuje oraz montuje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, iż są bez wątpienia droższym rozwiązaniem niż na przykład rolety. Shuttersy jednak przydają wnętrzom bardzo stylowy wygląd, w wyniku czego wpływają na zwiększenie wartości posesji. Wypada też zaakcentować, że kąt lameli shuttersów jest regulowane bez stosowania sznurów, co rodzice małych dzieci czy właściciele psów i kotów, które mogłyby wplątać się wystające linki, uznają z pewnością za kolejny atut.

Siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]