2 marca 2024

Wiadro z mopem – niezbędne w każdym domu i zakładzie pracy

Chcesz kupić mop płaski? Sprawdź verdeavis.pl/sprzet/sprzet-reczny-do-mycia-podlog.html.

Mycie podłogi zdaje się bardzo prostym obowiązkiem – wystarczy woda, mop i odpowiednia ilość płynu. Jednakże sprawa się komplikuje, gdy chodzi o sporą powierzchnię lub nietypowe, trudne do usunięcia zabrudzenia. W takich przypadkach warto sięgnąć po specjalistyczne środki czystości i mopy profesjonalne. W czym leży ich przewaga nad standardowymi, używanymi codziennie sprzętami? Dlaczego, dbając o podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, powinno się wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Wyróżniki najlepszych mopów do podłogi?

Na wydajność mopa wpływają zwłaszcza dwie cechy – jego szerokość oraz tworzywo, z którego go wykonano. Pierwszy atrybut decyduje o tym, jaką powierzchnię zdołamy umyć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, gdy mop ma służyć do mycia podłóg o znacznej powierzchni – na przykład sal tanecznych, parkietów na boiskach czy hallów. Od drugiej zależy chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego solidność. Warto również pamiętać, iż twardsze włókna lepiej ścierają zabrudzenia niż miękkie.

Sam mop do mycia podłóg to nie wszystko!

Sam mop to za mało, żeby pracownicy ekip sprzątających mogli wydajnie i szybko myć podłogi. Nieomal równie istotne są też dodatkowe akcesoria. Pośród nich specjalną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Powinien on być stosunkowo lekki, a jego długość – dopasowana do wzrostu użytkownika. Tylko wtedy obsługa mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest też jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a prawidłowo dobrane w znacznym stopniu ułatwia i skraca czas mycia posadzek. Podczas sprzątanie wielkich powierzchni radzimy wybrać zestaw mopa z wiadrem.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]