2 marca 2024
polski psycholog w UK, Birmingham, Coventry

Dlaczego psycholog w UK jest potrzebny

Po wejściu naszego kraju do Wspólnoty Europejskiej oraz otwarciu obcych rynków pracy na naszych rodaków, Polacy tłumnie poczęli emigrować do Wielkiej Brytanii. Obecnie przez Brexit fala emigracji właściwie zanikła, ale ciągle nie brakuje osób skorych do zatrudnienia się bądź rozpoczęcia studiów właśnie w UK. Często jednak wyjazd do Wielkiej Brytanii może stwarzać szereg utrapień, z którymi trudno jest sobie poradzić samodzielnie wyjątkowo.

Polski psycholog w UK – kiedy można się do niego zgłosić?

Pobyt na emigracji i wynikające z tego odseparowanie od bliskich, jak również zatrudnienie w obcym kraju, rodzą cały szereg komplikacji, którym bardzo trudno jest sprostać. Rozstanie z bliskimi nierzadko wywołuje bardzo duży stres. Do tego w wielu przypadkach pojawiają się też trudności z nawiązaniem trwałych znajomości ze współpracownikami lub w ogóle z dostaniem etatu. Bariera językowa, która do tej pory jest na porządku dziennym, powoduje, iż w krótkim czasie dochodzi do odcięcia się od znajomych , z którymi się pracuje. A od tego już tylko mały krok do uniemożliwiających normalne funkcjonowanie zaburzeń nastroju lub zwiększenia liczby zachowań o charakterze agresywnym. Odruchy tego typu naprawdę ciężko jest poskromić bez wsparcia psychologicznego. Dlatego nie trzeba obawiać się sięgania po pomoc profesjonalisty. Rozmowa z psychologiem okazuje się być najkorzystniejszym wyjściem.

Polski psycholog w UK – jak wygląda rozmowa?

Każda rozmowa z psychologiem odbywa się w komfortowej atmosferze oraz dyskretnej. Nie trzeba obawiać się, że historie opowiedziane podczas wizyty zostaną przekazane dalej. Psychologa obowiązuje bowiem zachowanie tajemnicy , z której zwolnić ma prawo jedynie sąd. Psycholog jest osobą, przed którą nie należy ukrywać problemów oraz słabości – jego zadaniem jest wsparcie w ich przezwyciężeniu. Specjalista ten instruuje, w jaki sposób radzić sobie ze stresem, jak również pomaga identyfikować sytuacje konfliktowe. Polski psycholog w UK to bardzo dobry wybór. Wizyta odbywa się w języku polskim, co sprawia, że odbywa się sprawniej oraz bardziej swobodnie. Osoba zgłaszająca się z problemem nie musi wszak obawiać się tego, czy zostanie zrozumiana i czy sama dobrze pojmie to, co mówi jej psycholog.

Siedziba:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339