5 grudnia 2023

Jak leczyć wady wzroku? O korekcji laserowej

Na https://voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/ odnajdziesz wszystko, co warto wiedzieć o laserowej korekcie wzroku.

Dostęp do rozmaitych zawodów, komfort na co dzień oraz możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych – to zaledwie niektóre z powodów, które skłaniają nas do przeprowadzenia laserowej korekcji wzroku. Popularność tej metody ostatnimi czasy stale wzrasta, na co wpływ ma z pewnością niezmiernie nikłe ryzyko potencjalnych komplikacji oraz coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej skutkiem obniżka cen leczenia). Za rozważeniem przeprowadzenia zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają również względy zdrowotne. Liczne badania udowadniają wszak, że nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w dużo poważniejsze komplikacje, bowiem stanowią czwartą (zaraz po zaćmie, zwyrodnieniu plamki i jaskrze) przyczynę ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością zmaga się jeden na trzech mieszkańców Starego Kontynentu.

Korekta laserowa wzroku – czy warto?

Korekcja laserowa wzroku wykorzystuje technologię kształtowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez wymodelowanie rogówki w jej centrum można osiągnąć fenomenalne efekty. Podnosząc jej środek oraz redukując jej obwód, można z kolei wyeliminować nadwzroczność. Obecnie bardzo popularnym rodzajem lasera stosowanego w trakcie procedur okulistycznych jest laser femtosekundowy, który wysyła krótkie impulsy podczerwieni. Pozwala to na dokonanie dokładnego modelowania, a równocześnie redukuje zagrożenie naruszenia zdrowych części rogówki. Za poleceniem tego sposobu leczenia wad widzenia przemawia dużo argumentów. Najważniejsze to z pewnością precyzja, mała inwazyjność, skuteczność, jak również niskie zagrożenie powikłań. Wypada napomknąć również o tym, że zabieg nie musi być przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym.

Laserowa korekta wzroku – są także przeciwwskazania

Nim zdecydujemy poddać się leczeniu laserem, trzeba wiedzieć o tym, iż w sporadycznych kazusach lekarz nie podejmie się jego wykonania. Do najistotniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy głównie infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne, ciążę oraz karmienie piersią, nieukończony 21 roku życia czy choroby oczu jak np. zaćma.

Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]