21 kwietnia 2024

Kiedy terapia małżeńska jest dobrym rozwiązaniem?

Zasięgnij rady specjalistów w dziedzinie terapii małżeńskiej UK.

Każda para może przeżywać przeróżne kryzysy. Na szczęście obecnie można się z nimi uporać naprawdę skutecznie. Świetnym wyjściem jest terapia małżeńska prowadzona przez wykwalifikowanego oraz doświadczonego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – kiedy może być pomocna?

Do terapeuty przychodzą pary zmagające się z bardzo różnymi problemami. Specjalista pomaga przezwyciężyć kryzysy mające związek z niewiernością jednego z partnerów, jak również udzieli pomocy w przypadku nałogów, chociaż tutaj nierzadko potrzebne będzie również specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog wspomoże w czasie choroby małżonków czy ich dzieci. Jest nieoceniony w momencie, gdy pomiędzy partnerami dochodzi do konfliktów, których nie są w stanie rozwiązać samodzielnie. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomaga także przezwyciężyć problemy i usprawnić związek. Lepsza staje się komunikacja między partnerami – dzięku temu ich związek rozkwita, a nie stoi w miejscu. Psychoterapeuta pomaga zrozumieć małżonkom jakie mają oczekiwania oraz potrzeby. Podkreśla on, że związek to nie tylko czerpanie korzyści, ale także oferowanie czegoś w zamian. Pomoc psychoterapeuty sprawia, że możliwe jest zidentyfikowanie przyczyn leżących u podłoża partnerskich kłopotów. Małżeństwo, które ukończyło terapię małżeńską posiada umiejętności niezbędne do tego, aby świetnie pokonywać kłopoty w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszkamy na Wyspach Brytyjskich?

Emigracja z Polski, która dotarła na Wyspy sprawiła, że aktualnie bez trudu spotkamy polskiego psychologa również na brytyjskiej ziemi. Mówienie po polsku ułatwia pracę nad problemem i podnosi komfort małżeństwa, które postanowiło postawić na wsparcie specjalisty. Też na emigracji opłaca się powalczyć o własny związek, który w wielu wypadkach właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna zmagać się z najróżniejszymi problemami. Należy pamiętać, że terapia to nie wstyd, a z jej pomocą związek jest w stanie wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczność.

Siedziba:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339