5 grudnia 2023

Presbiopia czyli starczowzroczność – przyczyny i leczenie

Na voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-starczowzrocznosci/ uzyskasz więcej informacji o leczeniu presbiopii.

Presbiopia, czyli starczowzroczność, to jeden z naturalnych procesów związanych bezpośrednio ze starością. Jej objawem jest utrata zdolności widzenia na nieduże odległości, co w gruncie rzeczy uniemożliwia czytanie czasopism, korzystanie z notebooka czy smartfona, pisanie oraz realizowanie wielu codziennych czynności. Presbiopia jest konsekwencją zaburzenia zdolności akomodacji oka albo jej pełnej utraty. Metodą na rozwiązanie tego problemu może być noszenie okularów, aczkolwiek rodzi to trudności. Soczewki do bliży utrudniają dostrzeganie dali, okulary progresywne są przeważnie drogie, a modele dwuogniskowe najczęściej nie są wygodne. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się wobec tego pozbycie się starczowzroczności podczas zabiegu.

Korekcja starczowzroczności – wykonuj bez ograniczeń codzienne aktywności

Jak już nadmieniliśmy, leczenie starczowzroczności umożliwia uchronienie się od szeregu komplikacji przy realizowaniu koniecznych, najprostszych aktywności. Jednostki mający tę chorobę (należy zaakcentować, iż niekiedy pierwsze objawy presbiopii ujawniają się zaraz po czterdziestym roku życia) mają trudności z pisaniem czy korzystaniem z komputera, jak również dokonywaniem zakupów (właściwie ogranicza możliwość przeczytania opisu artykułu) czy przemieszczaniem się komunikacją publiczną (trudności ze sprawdzeniem rozkładów jazdy). W dodatku, przeciwnie do krótkowzroczności, presbiopia nie jest równoważona przez zdolność wyraźniejszego widzenia w dali, a noszenie okularów okazuje się dla osób cierpiących na tę wadę wzroku niekomfortowe. Nie należy również zapominać, iż wada ta się ciągle pogłębia, a każde kolejne 2 lata lata skutkują na ogół osłabieniem widzenia o mniej więcej 0,25 dioptrii.

Leczenie starczowzroczności – likwidacja wady podczas pojedynczego zabiegu

Poza korektą przy pomocy szkieł korekcyjnych, możliwe jest też leczenie starczowzroczności z zastosowaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują konieczność zakładania okularów. Techniki jak np. PRESBYMAX® są też drogą ku temu, aby w trakcie jednego zabiegu w pełni wyeliminować wadę w obu oczach.

Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]