2 marca 2024

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Mocne i śnieżnobiałe zęby to marzenie wielu osób. Niestety bakterie codziennie oddziałują na nasze szkliwo i powodują, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze pasty wybielające są skuteczne. Jak przywrócić wspaniały uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – jak uzyskać trwałe rezultaty?

Czyszczenie uzębienia po każdym posiłku pomaga utrzymać mocne szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznym wyglądem. Cukry i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają prezentować się ładnie. Domowe zabiegi wybielające (pasty, nakładki, lakiery), nie gwarantują długotrwałych efektów. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna ma szereg narzędzi, które przywracają zębom naturalny blask. Jakie zabiegi są w tym momencie najbardziej popularne? Lekarze szczególnie polecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która przynosi zauważalne efekty już po 3 sesjach. Światło emitowane przez aparat jest zupełnie bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów nawet o kilkanaście tonów

Jak odbywa się wybielanie zębów lampą BEYOND? Pierwszym etapem jest przegląd stanu jamy ustnej. Następnie za pomocą specjalistycznego szablonu oznacza się barwę zębów przed wybielaniem. Po przeprowadzeniu początkowych czynności, lekarz przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Ważny jest również dobór właściwego PH żelu. Preparat aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba znacząco redukując nieestetyczne zażółcenia. Zabieg BEYOND rozjaśnia zęby nawet o kilkanaście tonów, rezultaty są zatem spektakularne i utrzymują się do 2 lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez przynajmniej tydzień. Osobom, które z różnych względów nie mogą stosować lampy BEYOND zaleca się wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.